گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت

گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت

خواص کارلا:

Momordica charantia: known as bitter melon, bitter gourd, bitter squash or balsam-pear

 English:  other local names Goya from Okinawan  karelafrom Sanskrit are also used by English-language speakers

در انگلیسی karela

گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت
گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت

کارلا یکی از سبزیجات معروف آسیای جنوبی است و در آمازون، آفریقای شرقی، جزایر واقع در دریای کارائیب و جنوب امریکا به منظور تأمین غذا و دارو کشت می شود و از خانواده کدوئیان است. گیاهی یکساله و تک پایه و مانند خیار است با تعدادی زگیل که روی سطح میوه آن قرار دارد با وجود اینکه طعم آن تلخ است. از کدوهای مغزی محسوب می شود. علاوه بر آن سبزی متنوعی است و مصارف چند بعدی دارد. گیاهی است که از ریشه، ساقه، برگ، میوه و تخم آن استفاده غذایی و دارویی زیادی می شود. میوه ی کارلا از نظر تغذیه مشابه سایر کدوهاست. اما ویژگی مهم کارلا سرشار از ویتامین ث می باشد و نوع دیگری از آن سرشار از ویتامین آ است. ارزش دارویی کارلا برای تنظیم و کنترل دیابت و مبارزه با بیماری ها، موجب شده تا توجه دانشمندان سراسر جهان را به خود جلب نماید. اخیراً بذر یکی از ارقام کارلا از هندوستان وارد ایران شده و برای مصارف دارویی کشت شده است و می توان گفت تولید کارلا در مناطق گرمسیری ایران مثل سیستان و بلوچستان و هرمزگان و بوشهر امکان پذیر است. دیابت در ایران در حال رشد است و نوع دوم آن از رشد بیشتری برخوردار بوده که از مهم ترین علل این افزایش تغییر الگوهای زندگی و محیطی است. با توجه به تأیید منابع غنی و فراوان علمی، اعجازانگیز گیاه کارلا اثبات شده است و مهم ترین خاصیت آن درمان کننده دیابت است و کشور ما تاکنون از این گیاه دارویی ارزشمند محروم بوده است.

خواص دارویی کارلا:

گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت
گیاه کارلا و عرق بوقناق دو مکمل فوق العاده دیابت

درمان کننده دیابت، کشنده باکتریها، ویروس ها، کشنده سلول های سرطانی، کشنده سلول های سرطان خون، پیشگیری از تومورها، کاهش دهنده ی قند خون، کاهش دهنده فشار خون، کاهش دهنده دمای بدن، کاهش دهنده ی کلسترول.
– مردم هند از این میوه ها به منظور درمان محلی و سنتی دیابت ها استفاده می کنند.
– در واقع این گیاه مخلوطی از فلاونوئیدها و آلکالوئیدها می باشد که سبب تولید انسولین بیشتر در لوزالمعده و نتیجتاً سبب کنترل قند خون در بیماران دیابتی می گردد.

نکته ی مهمی که بیماران دیابتی باید به آن توجه کنند

این بیماران نباید مواد قندی چون شکر ، کیک ، پولکی ، قند ، شیرینی ، عسل ، شکلات ، مربا ، بستنی ، خرما ، نوشابه و … را مصرف کنند .

زیرا مواد شیرین به سرعت قند خون را بالا می برد این درحالی است که اغلب افرادی که مبتلا به بیماری دیابت هستند نسبت به این مواد میل بیش تری دارند . و دوست دارند که از آن ها استفاده کنند . استفاده نمودن گیاه کارلا و عرق بوقناق همراه با این مواد باعث می شود که افراد به اندازه میل خود از این مواد استفاده کنند و بدون این که برای شان مشکلی پیش بیاید از این مواد استفاده نمایند . در کشور هندوستان این تجویز عمومی شده است .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط